Krievu valodas stundu plāni 4. II

Krievu valoda. 4. klase. Nodarbību plāni mācību grāmatai Kanakina V.P., Goretsky V.G.

Uz mācību grāmatu:

M.: 2017 - 494 lpp.

Rokasgrāmatā ir izklāstītas stundas attīstība krievu valodā 4. klasei V.P. mācību materiāliem. Kanakina, V.G. Goretsky (“Krievijas skola”), kas sastādīts saskaņā ar federālā valsts izglītības standarta prasībām. Šeit skolotājs atradīs visu, kas nepieciešams kvalitatīvai sagatavošanai stundai un tās norisei: mācību materiāla tematisku plānošanu, detalizētus stundu scenārijus, diktātu tekstus, interesantu spēļu materiālu. Adresēts sākumskolas skolotājiem, pedagoģisko augstskolu un koledžu studentiem.

Formāts: pdf

Izmērs: 9,4 MB

Lejupielādēt: yandex.disk

Ierosinātajā publikācijā ir ietverti 4. klases krievu valodas stundu attīstība, kas apkopota saskaņā ar federālā valsts izglītības standarta prasībām, un tā galvenokārt ir vērsta uz darbu saistībā ar V.P. mācību grāmatu. Kanakina, V.G. Goretskis (M.: Apgaismība).
Rokasgrāmatas uzdevums ir maksimāli atvieglot skolotājam gan sagatavošanos stundai, gan darbu stundā. Iekļautas iepazīšanās nodarbības ar jaunu materiālu, konsolidācija, projekta aktivitātes.
Projektu sagatavošanai tiek dotas ne vairāk kā divas nedēļas. Darbs tiek veikts kopīgi ar vecākiem, skolotājs palīdz tikai tēmas izvēlē (ja vēlas, tēmu var izvēlēties paši skolēni). Studenti sastāda projektus uz A4 lapām, teksts tiek drukāts datorā (ar fotogrāfijām). Darbu var veikt grupās, pāros vai individuāli.
Skolotājs var izmantot piedāvātos stundu scenārijus vai nu pilnībā, vai daļēji, tostarp savā stundu plānā.
Nodarbības balstās uz aktīvās mācīšanās principiem un ietver praktisko darbu, darbu grupās un pāros, patstāvīgo darbu, izmantojot dažādas pārbaudes formas. No pirmajām nodarbībām skolēni izmanto pašpārbaudes un savstarpējās pārbaudes paņēmienus.

Pedagoģiskais

mērķis

Radīt nosacījumus lietvārdu, īpašības vārdu, vietniekvārdu gramatisko pazīmju noteikšanai; teikumu parsēšana, izmantojot teikuma elementus, teikuma sintaktiskā analīze

Nodarbības veids

Zināšanu kontrole un darbības metodes/konkrētas problēmas risinājums

Plānots

rezultātus

(tēma)

Noteikt lietvārdu, īpašības vārdu, vietniekvārdu gramatiskās iezīmes; veikt teikumu parsēšanu, izmantojot teikuma dalībniekus, teikuma sintaktisko analīzi

Personīgi

rezultātus

Novērtējiet savas izglītības aktivitātes: savus sasniegumus, neatkarību, iniciatīvu, atbildību, neveiksmju iemeslus

Universāls

mācību aktivitātes

(metasubjekts)

Kognitīvā: atcerieties no atmiņas informāciju, kas nepieciešama izglītības problēmas risināšanai.

Normatīvie akti: plānot izglītības problēmas risinājumu: izveidot nepieciešamo darbību secību

(darbību algoritms); analizēt emocionālos stāvokļus, kas iegūti no veiksmīgām (neveiksmīgām) darbībām, novērtēt to ietekmi uz cilvēka garastāvokli

Galvenā

Lietvārdu, īpašības vārdu, vietniekvārdu gramatiskās pazīmes. Priekšlikuma dalībnieku priekšlikumu analīze. Teikuma parsēšana

Nodarbības skripts

Nodarbību posmi

Veidlapas, metodes,

metodiski

triki

Skolotāja darbība

Studentu aktivitātes

Veidlapa

kontrole

Īstenots

darbības

Veidojas

prasmes

I. Mācību aktivitāšu motivācija

(Organizācijas laiks)

Frontālais. Verbāls. skolotāja vārds

Sveicu studentus.

Man patīk, kad mēs satiekamies

Mēs esam draugi un radi

"Labrīt",

"Labvakar",

"Ar labu nakti" mēs sakām.

A. Jašins

- Pārbaudiet gatavību

uz nodarbību

Laipni lūgti skolotāji. Sakārtojiet savu darba vietu

Parādiet vēlmi strādāt klasē

II. Kaligrāfija

Individuāls.

Praktiski. Vēstule

auss ogles leņķis

Izpildiet vēstuli atbilstoši modelim

Attīstīt kaligrāfiju

Pareiza rakstīšana

III. Mācību uzdevuma izklāsts

Frontālais. Verbāls. Skolotāja vēstījums

Informē stundas tēmu, formulē mācību uzdevumu

Klausieties skolotājus

Pieņemiet skolotāja formulēto mācību uzdevumu

IV. Zināšanu kontrole un darbības metodes

Individuāls. Praktiski. Pārbaude

Komentē kontroles darba uzdevumus, organizē to izpildi

(Skatīt pielikumu)

Veikt pārbaudes uzdevumi

Novērtējiet darba rezultātu, noteikt, kas jau ir apgūts un kas vēl jāapgūst, apzinās asimilācijas kvalitāti un līmeni

Pārbaude

V. Izglītības aktivitātes atspoguļojums stundā (kopā)

Frontālais.

Verbāls.

Saruna

Kāds bija uzdevums mums priekšā?

– Vai izdevās to atrisināt?

- Kas paveica darbu?

Kuram bija problēmas? Kāpēc?

Atbildi uz jautājumiem

atklāti saprast
un novērtēt viņu sniegumu klasē

Jautājumu sesija. Pašregulācija

1. iespēja

1. Izrakstiet no teikuma visus īpašības vārdus un norādiet to skaitu, dzimumu, gadījumu.

2. Veikt izvēlētā lietvārda morfoloģisko analīzi.Pirmo gājputnu ierašanās sākas ar rooks.

3. Izlasiet tekstu. Ierakstiet vietniekvārdus daudzskaitļa 2. un 3. personas formā.

LAPAS UN SAKNES

Lapas teica:

Pēdējais saules stars apgaismoja ozolu galotnes.

Zoodārzā redzējām zebru un ziloni.

(Stimuls, bez izsaukuma, gramatiskais pamatsieraudzīju zebru un ziloni,plaši izplatīti, ir viendabīgi locekļi.)

6 (pēc izvēles). Pierakstiet teikumus, kuros subjekts tiek izteikts ar lietvārdu.

2. iespēja

1. Izrakstiet no teikuma kvalitatīvu īpašības vārdu un veiciet tā morfoloģisko analīzi.Caur tievo kailu bērza zaru tīklu mirdzēja pavasara debesis.

2. Veikt izvēlētā vārda morfoloģisko analīzi.Bezdelīga uzcēla ligzdu zemšķūņa jumts.

3. Izlasiet tekstu. Atrodiet un pierakstiet visus vietniekvārdus daudzskaitļa 1. personas formā.

LAPAS UN SAKNES

Lapas teica:

– Cik mēs esam zaļi un skaisti. Mēs nodrošinām ēnu. Cilvēki atpūšas zem mūsu ēnas. Putni lido pie mums. Viņi dzied un taisa ligzdas. Un saknes sacīja lapām:

Rudenī izžūsi. Pavasarī tavā vietā izaugs jaunas lapas. Un bez mums nebūs vesela koka, un nebūs arī tevis, lapas.

4. Sadaliet priekšlikumu pa deputātiem.Zem egles bija paslēpusies liela cūku sēne.

5. Pārbaudiet piedāvājuma raksturlielumus. Ja ir kļūdas, izlabojiet tās rakstiski.Mūsu grozā bija oranži burkāni, dzeltenie rāceņi un sarkanās bietes.

(Stāstījums, izsaukuma, gramatiskais pamatsdēj burkānus, rāceņus, bietes,nav izplatīti, ir viendabīgi locekļi.)

6 (pēc izvēles). Pierakstiet teikumus, kuros subjekts tiek izteikts ar vietniekvārdu.

Jūs uzaicinājāt mūs ciemos. Savvaļas pīle no grīšļa iznesa mazus pīlēnus. Braucam uz mežu atvaļinājumā. Uz kokiem bija sals.

No autora
Tematiskais plānojums 170 stundas (5 stundas nedēļā)
Tematiskais plānojums 136 stundas (4 stundas nedēļā)
Atkārtojums
1. nodarbība Mūsu runa un valoda
2. nodarbība. Valoda un runa. Pieklājības formulas
3. nodarbība
4. nodarbība
5. nodarbība Teksta veidi
6. nodarbība
7. nodarbība
8. nodarbība. Dialogs. Apelācija
9. nodarbība Galvenie un sekundārie teikuma locekļi
10. nodarbība
11. nodarbība
Piedāvājums
12. nodarbība
13. nodarbība Pieturzīmes teikumos ar viendabīgiem locekļiem
14. nodarbība
15. nodarbība Levitāns "Zelta rudens"
16. nodarbība
17. nodarbība Attiecības starp vienkāršiem teikumiem kā daļa no sarežģīta
18. nodarbība
19. nodarbība
20. nodarbība
Vārds valodā un runā
21. nodarbība
22. nodarbība Vārdu tiešās un pārnestās nozīmes. Aizgūti vārdi. novecojuši vārdi
23. nodarbība
24. nodarbība Zināšanu vispārināšana par vārdu leksiskajām grupām
25. nodarbība Vārda nozīmīgu daļu atpazīšana
26. nodarbība Vārda nozīmīgu daļu atpazīšana
27. nodarbība Vārda nozīmīgu daļu atpazīšana
28. nodarbība
29. nodarbība
30. nodarbība
31. nodarbība
32. nodarbība
33. nodarbība Runas daļas. Runas daļu morfoloģiskās iezīmes
34. nodarbība
35. nodarbība Darbības vārds
36. nodarbība
37. nodarbība
38. nodarbība Vasņecovs "Ivans Tsarevičs uz pelēkā vilka"
39. nodarbība
Lietvārds
40. nodarbība
41. nodarbība
42. nodarbība
43. nodarbība
44. nodarbība Neizsakāmi lietvārdi
45. nodarbība Lietvārdu 1. deklinācija
46. ​​nodarbība
47. nodarbība Plastovs "Pirmais sniegs"
48. nodarbība
49. nodarbība
50. nodarbība
51. nodarbība
52. nodarbība Algoritms lietvārda deklinācijas noteikšanai
53. nodarbība
54. nodarbība Vienskaitļa 1., 2. un 3. deklinācijas lietvārdu lietvārdu galotnes. Veidi, kā pārbaudīt lietvārdu neuzsvērtās burtu galotnes
55. nodarbība
56. nodarbība
57. nodarbība
58. nodarbība
59. nodarbība
60. nodarbība
61. nodarbība
62. nodarbība
63. nodarbība
64. nodarbība
65. nodarbība
66. nodarbība
67. nodarbība
68. nodarbība Tropinina "Mežģīņu veidotājs"
69. nodarbība
70. nodarbība Atkārtojums
71. nodarbība
72. nodarbība
73. nodarbība
74. nodarbība Daudzskaitļa lietvārdu ģenitīvi un akuzatīvi gadījumi
75. nodarbība
76. nodarbība
77. nodarbība Lietvārdu lietu galotņu pareizrakstība vienskaitlī un daudzskaitlī
78. nodarbība
79. nodarbība Pārbaudes darbs
80. nodarbība
Īpašības vārds
81. nodarbība
82. nodarbība
83. nodarbība
84. nodarbība
85. nodarbība Serovs "Mika Morozovs"
86. nodarbība
87. nodarbība
88. nodarbība
89. nodarbība
90. nodarbība
91. nodarbība
92. nodarbība
93. nodarbība Mūsu projekti
94. nodarbība Vīriešu dzimtas un neitrālas īpašības vārdu lietvārdu pareizrakstība
95. nodarbība
96. nodarbība
97. nodarbība
98. nodarbība
99. nodarbība
100. nodarbība
101. nodarbība Īpašības vārdu burtu galotņu pareizrakstība
102. nodarbība
103. nodarbība Rēriha "Aizjūras viesi"
104. nodarbība
105. nodarbība
106. nodarbība
107. nodarbība
108. nodarbība Grabar "February Blue"
109. nodarbība Zināšanu pārbaude
110. nodarbība
111. nodarbība Atkārtojums
Vietniekvārds
112. nodarbība
113. nodarbība
114. nodarbība
115. nodarbība
116. nodarbība
117. nodarbība
118. nodarbība Vispārinājums par tēmu "Vietniekvārds"
119. nodarbība
120. nodarbība Atkārtojums
Darbības vārds
121. nodarbība
122. nodarbība
123. nodarbība
124. nodarbība
125. nodarbība
126. nodarbība
127. nodarbība Darbības vārdu konjugācija
128. nodarbība
129. nodarbība
130. nodarbība Levitāns "Pavasaris. Liels ūdens"
131. nodarbība
132. nodarbība
133. nodarbība
134. nodarbība
135. nodarbība
136. nodarbība
137. nodarbība
138. nodarbība
139. nodarbība
140. nodarbība
141. nodarbība Stāsta veidošana, pamatojoties uz attēlu sēriju
142. nodarbība
143. nodarbība
144. nodarbība
145. nodarbība
146. nodarbība
147. nodarbība Atkārtojums
148. nodarbība
149. nodarbība
150. nodarbība
151. nodarbība
152. nodarbība Atkārtojums
153. nodarbība Runa. Teksts
154. nodarbība
155. nodarbība
156. nodarbība
157. nodarbība
158. nodarbība Šiškina "Rudzi"
159. nodarbība
160. nodarbība
161. nodarbība
162. nodarbība
163. nodarbība
164. nodarbība
165. nodarbība
166. nodarbība Runas daļas
167. nodarbība
168. nodarbība Atkārtojums
169. nodarbība
170. nodarbība

Bibliogrāfija

M.: 2014. - 341 lpp.

Rokasgrāmata ir iekļauta jaunā stundu izstrāžu sērijā "IZGLĪTĪBAS NODARBĪBAS", kas adresēta izglītības iestāžu skolotājiem un metodiķiem. Rokasgrāmatā ir sniegta metodika krievu valodas mācīšanai 4. klasē, izmantojot sistēmas "Krievijas skola" mācību materiālus saskaņā ar federālā valsts izglītības standarta noteikumiem. Materiāls ir sakārtots stundu tehnoloģisko karšu veidā, kas ļauj parādīt skolotāja aktivitātes skolēnu plānoto rezultātu sasniegšanā - personīgā, mācību priekšmeta, metapriekšmeta - un veidojot viņiem universālas mācību aktivitātes. . Šo rokasgrāmatu īpatnība ir tāda, ka: - materiāls ir strukturēts atbilstoši skolēnu un skolotāju izglītojošo darbību posmiem un veidiem; - uz konkrēta materiāla tiek atklātas starpdisciplināras saiknes; - izstrādāja instrumentu kopumu katra skolēna sasniegumu novērtēšanai.

Formāts: pdf

Izmērs: 5,7 MB

Skatīties, lejupielādēt:drive.google

SATURS
3. ievads
1. nodarbība 6
2. nodarbība 8
3. nodarbība 10
4. nodarbība 12
5. nodarbība 14
6. nodarbība 16
7. nodarbība 18
8. nodarbība 20
9. nodarbība 22
10. nodarbība 24
11. nodarbība 26
12. nodarbība 28
13. nodarbība 30
14. nodarbība 32
15. nodarbība 34
16. nodarbība 36
17. nodarbība 38
18. nodarbība 40
19. nodarbība 42
20. nodarbība 44
21. nodarbība 46
22. nodarbība 48
23. nodarbība 50
24. nodarbība 52
25. nodarbība 54
26. nodarbība 56
27. nodarbība 58
28. nodarbība 60
29. nodarbība 62
30. nodarbība 64
31. nodarbība 66
Nodarbība #32 68
33. nodarbība 70
Nodarbība #34 72
35. nodarbība 74
Nodarbība #36 76
Nodarbība #37 78
38. nodarbība 80
Nodarbība #39 82
Nodarbība #40 84
41. nodarbība 86
42. nodarbība 88
43. nodarbība 90
Nodarbība #44 92
45. nodarbība 94
Nodarbība #46 96
Nodarbība #47 98
48. nodarbība 100
49. nodarbība 102
50. nodarbība 104
51. nodarbība 106
52. nodarbība 108
Nodarbība #53 PO
54. nodarbība 112
55. nodarbība 114
56. nodarbība 116
57. nodarbība 118
58. nodarbība 120
59. nodarbība 122
60. nodarbība 124
61. nodarbība 126
62. nodarbība 128
63. nodarbība 130
64. nodarbība 132
65. nodarbība 134
66. nodarbība 136
Nodarbība #67 138
68. nodarbība 140
Nodarbība #69 142
70. nodarbība 144
Nodarbība #71 146
72. nodarbība 148
73. nodarbība 150
Nodarbība #74 152
Nodarbība #75 154
Nodarbība #76 156
Nodarbība #77 158
Nodarbība #78 160
Nodarbība #79 162
Nodarbība #80 164
Nodarbība #81 166
Nodarbība #82 168
Nodarbība #83 170
Nodarbība #84 172
Nodarbība #85 174
Nodarbība #86 176
Nodarbība #87 178
88. nodarbība 180
Nodarbība #89 182
Nodarbība #90 184
Nodarbība #91 186
Nodarbība #92 188
Nodarbība #93 190
Nodarbība #94 192
Nodarbība #95 194
Nodarbība #96 196
Nodarbība #97 198
Nodarbība #98 200
Nodarbība #99 202
Nodarbība #100 204
Nodarbība #101 206
Nodarbība #102 208
Nodarbība #103 210
Nodarbība #104 212
Nodarbība #105 214
Nodarbība #106 216
Nodarbība #107 218
Nodarbība #108 220
Nodarbība #109 222
Nodarbība #PO 224
Nodarbība #111 226
Nodarbība #112 228
Nodarbība #230
Nodarbība # 114 232
Nodarbība # 115 234
Nodarbība # 116 236
Nodarbība # 117 238
Nodarbība Nr.118 240
Nodarbība # 119 242
Nodarbība # 120 244
Nodarbība # 121 246
Nodarbība # 122 248
Nodarbība Nr.123 250
Nodarbība # 124 252
Nodarbība # 125 254
Nodarbība # 126 256
Nodarbība # 127 258
Nodarbība Nr.128 260
Nodarbība # 129 262
Nodarbība Nr.130 264
Nodarbība # 131 266
Nodarbība # 132 268
Nodarbība Nr.133 270
Nodarbība # 134 272
Nodarbība Nr.135 274
Nodarbība # 136 276
Nodarbība # 137 278
Nodarbība Nr.138 280
Nodarbība # 139 282
Nodarbība #140 284
Nodarbība # 141 286
Nodarbība Nr.142 288
Nodarbība Nr.143 290
Nodarbība #144 292
Nodarbība Nr.145 294
Nodarbība Nr.146 296
Nodarbība # 147 298
Nodarbība Nr.148 300
Nodarbība Nr.149 302
Nodarbība Nr.150 304
Nodarbība Nr.151 306
Nodarbība Nr.152 308
Nodarbība Nr.153 310
Nodarbība Nr.154 312
Nodarbība Nr.155 314
Nodarbība Nr.156 316
Nodarbība Nr.157 318
Nodarbība Nr.158 320
Nodarbība #159-160 322
Nodarbība # 161 324
Nodarbība #162-163 326
Nodarbība #164-165 328
Nodarbība Nr. 166-167 330
Nodarbība #168-169 332
Nodarbība #170 334
Atsauces 336

Stundu tehnoloģiskās kartes (TKU) 4. klasei noslēdz stundu izstrādņu sēriju "IZGLĪTĪBAS NODARBĪBAS", kas adresētas pamatizglītības vispārējās izglītības skolotājiem. Skolotājs, kurš strādāja ar TCU izmantošanu 1.-3. klasē, labi zina šo mācību līdzekli kā noderīgu, ērtu, efektīvu rīku, kas ļauj noformēt stundu atbilstoši federālās valsts izglītības otrās paaudzes prasībām. Standarta. Nodarbību attīstībai TCU formā 4. klasei ir vairākas būtiskas atšķirības no iepriekšējām, jo ​​4. klase ir sākumskolas pēdējais elements un faktiski pamatskolas slieksnis. Ceturtās klases skolēniem ir ievērojams zināšanu, prasmju un iemaņu apjoms, tāpēc teorētiskā materiāla pasniegšanas forma šajā rokasgrāmatā ir sarežģītāka. Tagad skolotājs var piedāvāt nevis jēdzienu aprakstu, bet gan to definīciju, kas ir atspoguļota tehnoloģiskajās kartēs. Arī teorētiskā un praktiskā plāna izglītojošo darbību veikšanas algoritms ir sarežģīts, ņemot vērā skolēnu vecuma īpatnības. TCU 4. klasei atspoguļo palielināto bērnu neatkarības daļu, veicot uzdevumus individuāli, pāros un grupās. Piedāvāto vingrinājumu sistēma joprojām īsteno metodi “no vienkāršas uz sarežģītu”, bet to papildina tādas garīgās darbības kā analīze, sintēze, refleksija, kas ved uz loģisku secinājumu, cēloņu un seku attiecību meklēšana.
Kā zināms, sistēmas "Krievijas skola" UM K prioritārais virziens ir apmācības projektu aktivitātēs, tāpēc tehnoloģiskajās kartēs viens no obligātajiem nodarbību veidiem ir nodarbību projekts. Rokasgrāmatā ir pietiekams skaits stundu projektu ar detalizētu posmu aprakstu: pirmsprojekta izpēte, darbs individuāli, pāros un grupā, projekta prezentācijas sagatavošana, prezentācijas veidošana, kolektīva summēšana, izstāžu noformēšana, uzturēšana Mani sasniegumu mapes utt. Bērni, kuri tika apmācīti pēc tehnoloģiskajām kartēm, ierodas pamatskolā ar labi attīstītu projektu darbības prasmi.


1. nodarbība . APSKATS PAR UZZINĀTO PAR PIEDĀVĀJUMU

Mērķi: skolēni atkārto un apkopo teikuma būtiskās pazīmes; ievērojiet teikuma lomu runā.

Nodarbību laikā

I. Organizatoriskais moments.

III. Kaligrāfiskā minūte.

IV. Vārdu krājuma un pareizrakstības darbs.

- 4. klasē turpinām iepazīties ar vārdiem ar nepārbaudītu burtu pareizrakstību. Skatiet, kādu vārdu jūs šodien iemācīsities (skolotājs izliek kartīti ar jaunu vārdu):

1. karte. Rakstīt tekstu. Ievietojiet pieturzīmes, ievietojiet trūkstošos burtus.

Uz p..lyakh r..viņi strādā k..mbayny novācot maizi, bija gadījums un r..byatam pēc k..mbayna paliek uz lauka k..l..ski. R..byatiski staigāt pa lauku k..l..sulu uz k..l..sku - būs liels maizes kukulītis, paldies bērniem par palīdzību.

2. karte. Rakstīt tekstu. Ievietojiet trūkstošos burtus. Novietojiet atbilstošās zīmes teikumu beigās.

Līdz rudenim tik daudz kas izauguši zemē.Pa d brauc kravas mašīnas.. ragi ar dzeltenu kartupeli,ar sarkanu m...ki Kas gan cits os..nepārsteigtu cilvēkus..

3. karte. Norakstiet tekstu, teikumu beigās liekot nepieciešamās zīmes. Norādiet teikuma veidu atbilstoši paziņojuma mērķim.

Kāpēc jums ir garlaicīgi, tumši meži

Lidojiet prom, putni, no sniega vētrām, puteņiem

Man laiks mācīties, tev laiks doties uz dienvidiem

IV. Pamatzināšanu atjaunināšana par priekšlikumu.

1. Par priekšlikumu apgūtā atkārtošana pēc iepriekšējā nodarbībā sastādītās shēmas.

2. Darbs ar tekstu, kas rakstīts uz tāfeles.

Ir pienācis septembris, cik skaisti apkārt un kādas krāsas mums māksliniece piešķīra - rudens ejam mežā, tur uz parku atradīsim atbildi

– Vai var teikt, ka tev priekšā ir teksts? Pamato savu atbildi.

- Atrodiet teikumu robežas. Kādas pieturzīmes jālieto un kāpēc?

Nosauciet teikumu veidus atbilstoši izteikuma mērķim.

– Jūs teicāt, ka gan pirmais, gan otrais teikums ir stāstošs. Kāpēc viņi teikuma beigās ielika dažādas zīmes? (Jo šie teikumi tiek izrunāti ar atšķirīgu intonāciju.)

– Tātad teikuma beigu zīme ir atkarīga tikai no izteikuma mērķa, vai arī no intonācijas? (Un no paziņojuma mērķa un intonācijas.)

Kādus intonācijas teikumu veidus jūs zināt?

- Kādas pieturzīmes var būt teikuma beigās atkarībā no izteikuma intonācijas un mērķa?

– Salīdziniet savu secinājumu ar secinājumu mācību grāmatā (6. lpp.).

V. Darbs ar shēmu.

- Iepriekš sastādītajai shēmai pievienojam teikumu veidus pēc intonācijas.

VI. Darbs ar mācību grāmatu: vingrinājumi 5, 6, lpp. 5.–6.

VII. Mājasdarbs: 7. vingrinājums, 1. lpp. 6; padomājiet par jautājumu Kāpēc pēc uzdevuma izpildes.

VIII. Nodarbības kopsavilkums.

3. nodarbība . GALVENĀ UN SEKUNDĀRĀ

PIEDĀVĀJUMA DALĪBNIEKI

Mērķi: studenti attīsta spēju atpazīt galvenos un sekundāros locekļus teikumā; parsējot piedāvājumu.

Nodarbību laikā

I. Organizatoriskais moments.

II. Nodarbības tēmas un mērķu prezentācija.

– Meklējiet 8. lappusē jaunu vārdu krājuma vārdu, ko apgūsim nodarbībā.

- Lai pierakstītu skaitli 11, veckrievu valodā vajadzēja lietot trīs vārdus uzreiz: viens pret desmit, kas nozīmēja "viens pāri desmit". Laika gaitā izrunas ietekmē šī vārdu kombinācija tika pārveidota par vienu vārdu. Vai varat tagad paskaidrot, kāpēc šis vārds ir jāraksta ar diviem burtiem n ?

- Ierakstiet vārdu piezīmju grāmatiņā, atzīmējiet uzsvaru, pasvītrojiet neatzīmētās pareizrakstības un izveidojiet teikumu ar šo vārdu.

IV. Mājas darbu pārbaude mācību grāmatas jautājumiem(piem., 7., 6. lpp.).

Pamatojoties uz bērnu atbildēm, tiek sastādīta diagramma, kurā apkopotas skolēnu zināšanas par galvenajiem teikuma dalībniekiem:

(teikuma gramatiskais pamats)

priekšmets predikāts

PVO? Kas? ko viņš dara? (-jut)?

(lietvārds) kas ir (s)?

(darbības vārds, adj.)

- Mēs atbildējām uz jautājumu Pochemuchki par galvenajiem priekšlikuma dalībniekiem?

"Vai teikumos nav citu vārdu, izņemot priekšmetu un predikātu?" (Ēst.)

- Kā sauc šos vārdus? Priekš kam tās vajadzīgas?

V. Novērošana (galveno un sekundāro locekļu klātbūtne teikumos). 8. uzdevums, lpp. 6.–7.

Kādi teikumi bija otrajā tekstā? ( Sastāvēja tikai no priekšlikuma galvenajiem dalībniekiem.)

Vai atceries, kā sauc šos teikumus? (Retāk.)

Ko jūs varat teikt par teikumiem pirmajā tekstā? Kāpēc? (Bieži izplatīti, jo papildus galvenajiem tiem ir arī sekundārie dalībnieki.)

VI. Diagrammas sastādīšana.

VII. Vingrinājums priekšlikumu sadalē.

- Izlasi tekstu. Ko jūs varat teikt par to? (Neizteiksmīgs, jo tas sastāv tikai no neparastiem teikumiem.)

– Ko saka teksts? Kā jūs varat to nosaukt?

- Ierakstiet tekstu piezīmju grāmatiņā, izklājot teikumus. Pasvītrojiet teikumu gramatisko pamatu.

Debesis sarauc pieri. Vējš rūc. Mākoņi kustas. Sākas pērkona negaiss. Ir dzirdētas baumas. Nokrita pilieni. Lietus lija.

VIII. Patstāvīgs darbs.

Izveidojiet teikumus no šiem vārdiem. Nosauciet tekstu. Pasvītrojiet gramatiku katrā teikumā.

Dzīvoja, vasarā, brāļi, drava, tālāk.

Viņi palīdzēja, ar bitēm, vectēvu, par, viņi, pieskatīt.

Zēni, no, nesa, strauti, ūdens.

Kopā, ar, savākts, medus, vectēvs, smaržīgs.

Mēs pētījām bites, paradumus, puišus.

Rudenī gatavoja, mazbērni, bites, ar, ziemo, vectēvs, k.

IX. Vispārināšana(par 9. uzdevuma jautājumiem).

X. Mājas darbs: 10. vingrinājums, lpp. 8.

XI. Nodarbības kopsavilkums.

4. nodarbība . VĀRDU SAVIENOJUMS TEIKUMĀ.

FRĀZE

Mērķi: skolēni vispārina zināšanas par frāzi; attīstīt spēju tās izcelt teikumā; veido teikumus, pamatojoties uz šīm frāzēm.

Nodarbību laikā

I. Organizatoriskais moments.

II. Kaligrāfiskā minūte.

III. Vārdu krājuma un pareizrakstības darbs.

Uz tāfeles (vai demonstrācijas kartēm) ir uzrakstīti vārdi:

b..griezums, kvieši..nitsa, k..kartupelis, z..mlyanika, p..midor, ..svars, m..lina, ..sina.

- Izlasi vārdus. Ko jūs varat teikt par viņiem? (Vārdi ar neatzīmētiem burtiem no vārdnīcas.)

- Kādas grupas var atšķirt no visiem šiem vārdiem? (Atbilžu iespējas: bērzs un apse - koki; kvieši un auzas ir graudaugi; kartupeļi un tomāti ir dārzeņi; zemenes un avenes ir ogas.) Varbūt bērni sadalīs vārdus grupās, vadoties pēc pareizrakstības: ar neuzsvērtu patskaņi e(bērzs, kvieši, kartupeļi, zemenes), ar neuzsvērtu patskaņu O(apse, auzas, tomāts), ar neuzsvērtu patskaņu A(kartupeļi, avenes). Šajā gadījumā vārds kartupeļi iedalīsies divās grupās, jo tajā ir divi neuzsvērti patskaņi.

Kā visus šos vārdus var nosaukt vienā vārdā? (Augi.)

- Ierakstiet vārdus piezīmju grāmatiņā, ievietojot trūkstošos burtus, norādot uzsvaru.

Individuālajiem uzdevumiem varat izmantot 2. nodarbības kartītes.

IV. Pamatzināšanu par frāzi aktualizēšana.

- Izvēlieties vārdam atbilstošos īpašības vārdus bērzs ko tikko ierakstījām. (V garš bērzs, baltais bērzs, cirtainais bērzs, jauns bērzs utt.)

- Ko tu dabūji? (Frāzes.)

Ko jūs zināt par frāzēm? (Tie ir daļa no teikuma, sastāv no diviem vārdiem - galvenā un atkarīgā.)

- Nosakiet galveno un atkarīgo vārdu katrā no nosauktajām frāzēm. Kā mēs uzdodam jautājumu? (No galvenā vārda līdz apgādājamajam.)

V. Atkārtošanās.

1. Skolotāja vārds.

- Šodien mēs strādājam pie frāzēm: atlasām tās no teikuma, veidojam teikumus, pamatojoties uz šīm frāzēm, izveidojam saikni starp vārdiem teikumā.

2. Darbs ar mācību grāmatu.

1) Počemučki jautājums: "Kā vārdi teikumā ir saistīti viens ar otru?"

2) Skolēnu atbilžu salīdzinājums ar secinājumu mācību grāmatā (8. lpp.).

3) Vingrinājums teikumu parsēšanai un frāžu izcelšanai (11. uzdevums, 8. lpp.).

VII. Stāsta sastādīšana pēc atslēgas vārdu savienojumiem.

Zem veca koka saknēm, lapsu bedres, pavasarī dzimušas, aklas mazās lapsiņas, rūpīgi koptas, sildījušas, drīz izcirtušas, mīlēja rotaļāties, jautri draiskojās, gozējās saulītē, uzmanīgi vēroja, gādīga māte.

– Par ko būs tavs stāsts? (Par lapsu un viņas mazuļiem.)

- Kas tev palīdzēja to uzzināt? (Virsraksta un atbalsta frāzes.)

Mutiski nosauciet galveno un atkarīgo vārdu katrā frāzē.

- Pierakstiet tekstu. Ja uzskatāt par piemērotu, mainiet stāsta nosaukumu. Veiciet jebkura priekšlikuma rakstisku analīzi.

VIII. Mājasdarbs: 12. vingrinājums, 1. lpp. 9.

IX. Nodarbības kopsavilkums.

5. nodarbība . TEKSTS. TEKSTU VEIDI

Mērķi: skolēni precizē savus priekšstatus par tekstu, tā struktūru; salīdzināt dažādu veidu tekstus.

Nodarbību laikā

I. Organizatoriskais moments.

II. Problēmjautājuma formulējums un studentu formulējums par stundas tēmu.

1. Problēmjautājuma formulējums.

- Pirms jums, puiši, divi ieraksti. Izlasi tos. Ko interesantu esi pamanījis un ko vari pateikt?

1) Valis ir milzīgs zīdītājs. Zīdītājs ir dzīvnieks, kas baro savus mazuļus ar pienu. Piens ir noderīgs produkts. Daudzi pārtikas produkti ir jāatdzesē, pretējā gadījumā tie sabojāsies. Pārtikas saindēšanās gadījumā konsultējieties ar ārstu.

2) Lielākais dzīvnieks pasaulē ir valis. Viņš ir milzīgs, bet viņa kakls ir mazs. Šķiet, ka vaļa muti aizsprosto daudzas ragu plāksnes ar bārkstīm gar malām – vaļa kaulu. Valis uzņems pilnu muti ūdens, tad izkāš to caur ūsām. Ūdens izlīs, bet vēžveidīgie un mazās zivtiņas paliks. Valis, lai arī dzīvo ūdenī, nebūt nav zivs, bet gan zvērs – zīdītājs. Un vaļi, tāpat kā visi dzīvnieki, elpo gaisu.

– Vai varat piekrist apgalvojumam, ka jūsu priekšā ir divi teksti? Kāpēc? Pamato savu atbildi. (Teksts ir tikai otrais ieraksts, jo tajā esošie teikumi ir saistīti pēc nozīmes un tiem ir kopīga tēma.)

2. Nodarbības tēmas formulēšana.

- Tagad padomājiet, ko mēs nodarbībā darīsim šodien, un mēģiniet pats formulēt nodarbības tēmu.

– Tagad salīdziniet savus pieņēmumus ar jautājumiem Kāpēc mazā meitene 1. lpp. 10.

III. Studentu zināšanu par tekstu aktualizācija un vispārināšana.

1. Par tekstu apgūtā atkārtošana.

– Tātad atkārtojam to, ko jau zinām par tekstu. Jūs jau minējāt, ka teikumi tekstā ir saistīti pēc nozīmes un tiem ir kopīga tēma. Vai teksts var sastāvēt no viena teikuma? Kāpēc? Cik teikumiem jābūt, lai tos uzskatītu par tekstu? (Divi vai vairāk.)

2. Diagrammas sastādīšana.

Mēģināsim izveidot diagrammu, kurā atspoguļosim savu informāciju par tekstu.

3. Darbs ar mācību grāmatu.

– Salīdziniet savus secinājumus ar noteikumiem mācību grāmatā (10. lpp.).

4. 13. vingrinājuma izpilde, lpp. 10.

IV. Dažādu veidu tekstu salīdzināšana.

1. Studentu patstāvīga 14., 15., 16. uzdevuma tekstu lasīšana.